۱۰ ارزشی کـه بایـد به فـرزندانتان بـیاموزید

۱۰ ارزشی کـه بایـد به فـرزندانتان بـیاموزید

بچه‌ها مثل اسفنج می‌مانند. نگاه می‌کنند و هر چه که در محیطشان باشد را جذب می‌کنند، مخصوصاً از طریق دیداری و شنیداری. اکثر کلمات و رفتارهای آنها ناشی از تقلید از والدینشان یا بزرگترهای دیگر در اطرافشان است. خیلی وقت‌ها از کلماتی که از دهان آنها بیرون می‌آید حسابی شگفت‌زده می‌شوید. و وقتی مدرسه را شروع می‌کنند، با تاثیرات همسالانشان بمباران شده و دنیای امن و راحتشان زیر و رو می‌شود. اما اگر فرزندانتان را از همان ابتدا با ۱۰ مورد از مهمترین ارزش‌ها آشنا کنید، می‌توانند به خود متکی شده و زندگی شاد و راحت داشته باشند.  لوازم کودکان و نوجوانان  

۱. صداقت
جایی در مسیر بزرگ شدن، بچه‌ها دروغ گفتن را یاد می‌گیرند، حتی ممکن است آن را از والدینشان هم یاد نگرفته باشند. تلویزیون، بچه‌های دیگر یا حتی بزرگترهای دیگر ممکن است باعث این نوع رفتارهای آنها شده باشند. حتی می‌تواند یک نوع مکانیزم دفاعی برایشان باشد. اگر اهمیت صداقت را برایشان توضیح دهید و مطمئنشان سازید که همیشه برای شنیدن حرف‌هایشان آماده‌اید، آنوقت برایشان در دسترس‌تر خواهید بود مخصوصاً زمان‌هایی که می‌دانند کار اشتباهی انجام داده‌اند. خیلی از بچه‌ها بخاطر ترس از فریادهای والدینشان یا کتک خوردن می‌ترسند واقعیت را با والدینشان در میان بگذارند. باید به آنها بفهمانید که رفتار بد آنها مطمئناً عواقبی خواهد داشت اما همیشه بخاطر اینکه شجاعت لازم برای گفتن واقعیت را داشته‌اند تحسینشان کنید. از همه مهمتر اینکه شما هم باید خود فردی صادق باشید زیرا اگر در شما بی‌صداقتی ببینند آنها یاد خواهند گرفت.

۲. احترام
بچه‌ها احترام را از محیط خانه و خانواده‌شان یاد می‌گیرند. اگر بچه ها ببینند که شما بعنوان والدین چقدر محترمانه با هم رفتار می‌کنید، چقدر رفتارتان با خود آنها و بقیه افراد خانواده با ادب و احترام است، مطمئن باشید که از شما الگو برمی‌دارند. بچه‌ها رفتارها را درست مثل کلمات تقلید می‌کنند. گفتن کلماتی مثل «خواهش می‌کنم»، «لطفاً»، «متشکرم» و «عذر می‌خواهم» در جلو آنها به آنها احترام و ادب را یاد می‌دهد. همچنین باید به آنها یاد بدهید به بدن، اموال، نظرات و اعتقادات دیگران هم احترام بگذارند.

۳. قدرشناسی
خوب می‌دانیم که چقدر راحت ممکن است زندگی و آدم‌ها را کوچک بشماریم. آنقدر درگیر نقاط منفی زندگی خود می‌شویم که یادمان می‌رود برای نقاط مثبت آن شکرگزار باشیم. به فرزندانتان یاد بدهید که هر روز حتی برای کوچکترین چیزها شکرگزار باشند، چیزهای کوچکی مثل هوا یا یک لبخند از کسی. به آنها یاد بدهید که برای اینکه زنده هستند، برای خانواده و دوستانشان، غذایی که می‌خورند، لباس‌هایشان، سقف بالای سرشان و سلامتی‌شان قدرشناس باشند. به آنها نشان دهید که هر روز برای آنها نعمتی است از جانب خداوند. حتی می‌توانید به آنها یاد بدهید که از نعمت‌هایی که خداوند به آنها بخشیده لیست تهیه کنند. این کارها به آنها آموزش می‌دهد که برای همه چیز باید شکرگزار باشند.

۴. سخاوت
ما در دنیای «من می خواهم» زندگی می‌کنیم. من، من، من! بچه‌ها هم در چنین دنیایی زندگی می‌کنند اما لزومی ندارد که آنجا بمانند. در سال‌های قبل از مدرسه بچه‌ها تقسیم کردن را یاد می‌گیرند. اگر روی این مسئله در خانه تاکید شود، برای آنها دشوار نخواهد بود. اینکه به آنها یاد بدهید به دیگران کمک کنند هم نوعی سخاوت و بخشندگی است زیرا به آنها یاد می‌دهد که در وقتشان بخشنده باشند. وقتی خودتان به نیازمندان لباس و غذا هدیه بدهید، آنها هم درک می‌کنند که باید بخشنده باشند.

۵. خاص بودن
بچه‌های کوچک موجودات سازگاری نیستند. هر کاری که دوست دارند را در هر زمان که دوست دارند و با هر کسی که دوست دارند انجام می‌دهند. اما هرچه سنشان بالاتر می‌رود، یاد می‌گیرند خودشان را با همسالانشان مقایسه کنند و تفاوت‌ها و شباهت‌های بین آنها را می‌بینند. ممکن است تلاش کنند با آنچه که بقیه دارند یا انجام می‌دهند سازگار شوند یا ممکن است نفهمند چرا بعضی افراد اینقدر با آنها فرق دارند. باید به فرزندانتان یادآور شوید که از همان ابتدای کودکی خاص هستند. به آنها بفهمانید که فردیت آنها باعث خاص بودنشان است. آنها را تشویق کنید فردیت خودشان را از طریق علایقشان کشف کنند. آنها را هم‌کلاسی‌ها یا دوستانشان مقایسه نکنید و برایشان توضیح دهید که بقیه آدمها هم خاص هستند اما نباید به خاطر خاص بودنشان به طور متفاوتی با آنها برخورد شود. ممکن است بچه‌ای بپرسد که چرا یک نفر این شکلی است یا اینطوری حرف می‌زند یا رفتار می کند. برایشان توضیح دهید که چرا آن فرد متفاوت است و بر روی خصوصیات خاص آن فرد تاکید کنید. این به آنها کمک خواهد کرد تفاوت‌های آدمها را بپذیرند.

۶. بخشش
اگر بخشیدن به بچه‌ها آموزش داده شود، در بزرگسالی انسان‌های بهتری خواهند شد. آدمها ممکن است چه خواسته و چه ناخواسته در حق آنها بدی کنند. این چیزی نیست که بتوانیم بچه‌هایمان را به طور کامل در برابر آن حفظ کنیم. اما اگر بخشندگی را یاد بگیرند، محبت و مهربانی را هم یاد می‌گیرند. وقتی کسی به آنها صدمه می‌زند، وقتی می‌خواهند دردشان را ابراز کنند به حرف‌هایشان گوش دهید اما در آخر برایشان توضیح دهید که کینه نگه داشتن از آن فرد فقط باعث تیرگی آنها می‌شود. کینه آنها را اسیر خود می‌کند و به فرد آسیب‌رسان قدرت بالاتری می‌دهد. دیگر نخواهند توانست مثل قبل در زندگی خود پیش روند و زندگی شادی داشته باشند زیرا تلخی از درون، آنها را می‌خورد. سعی کنید به آنها بفهمانید که آن فرد به این علت به آنها صدمه زده است که خودش هم در عمق وجود خود آسیب دیده است. تنها دلیلی که باعث می‌شود بخواهیم به دیگران آسیب بزنیم این است که بخواهیم با صدمات و آسیب‌هایی که خودمان خورده‌ایم کنار بیاییم.

۷. شوخ‌طبعی
زندگی پر از فراز و نشیب است. پر از هیجان و همچنین درد است. بچه‌ها در هر موقعیتی خنده را می‌بینند و در واقعیت باید این را از آنها یاد بگیریم. آنها می‌توانند خیلی راحت به عقب برگردند و معمولاً هیچ چیز را جدی نمی‌گیرند. برای آنها زندگی فقط یک زمین بازی بزرگ است. باید به بچه‌هایتان کمک کنید تا پایات عمر با این طرز تفکر زندگی کنند. وقتی بزرگتر می‌شوند، با شروع شدن مدرسه و فشار همسالان زندگی سخت‌تر می‌شود. به آنها نشان دهید چطور می‌توانند با خندیدن زندگی‌شان را بهتر کرده و با جوک تعریف کردن برای هم دیگر انجام فعالیت‌های مفرح مثل کتاب خواندن، بازی کردن در پارک یا فقط حرف زدن با همدیگر درمورد زندگی، وضعیت خود را بهتر کنند. اینکه بدانید چه چیز باعث به خنده انداختن یا لبخند زدن فرزندانتان می‌شود رابطه شما را با آنها قوی‌تر خواهد کرد.

۸. نگرش مثبت
داشتن نگرش مثبت در کنار شوخ‌طبعی عالی است. خیلی وقت‌ها زندگی بسیار ناامیدکننده می‌شود و بعنوان افراد بزرگسال می‌دانیم که چقدر راحت ممکن است اسیر منفی‌بافی‌های دور و برمان شویم. مخصوصاً وقتی همه چیز آنطور که ما دوست داریم پیش نرود و به آنچه که می‌خواهیم نرسیم، ایمانمان را برای داشتن فردایی روشن‌تر از دست می‌دهیم. بچه‌ها باید با اهمیت داشتن نگرش مثبت در زندگی آشنا شوند زیرا متاسفانه آدمها و اتفاقات زندگی خیلی وقت‌ها موجب ناامیدی آنها خواهند شد. و وقتی این اتفاق بیفتد، اگر نگرشی مثبت داشته باشند، خواهند توانست در زندگی پیش رفته و ایمان داشته باشند که زندگی برایشان شادی به ارمغان خواهد آورد. داشتن نگرش مثبت با داشتن والدینی مثبت شروع می‌شود. نشان دادن رفتار و نگرش مثبت از جانب شما اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا شما الگوی فرزندانتان هستید. اگر فقط از شما حرف‌ها یا رفتارهای منفی ببینند، آنها هم همانطور رفتار خواهند کرد و برعکس.

۹. پشتکار
هیچکدام از ما انسان کاملی نیستیم، به همین دلیل هیچوقت نمی‌توانیم کاری را کامل انجام دهیم، مخصوصاً اگر دفعه اولی باشد که آن را امتحان می‌کنیم. پشتکار به بچه‌ها کمک می‌کند هیچوقت دلسرد نشده و برای چیزهایی که می‌خواهند به تلاششان ادامه دهند. وقتی خیلی کوچک هستند کارهایی مثل راه رفتن، بازی کردن، غذا خوردن و از این قبیل را نمی‌توانند به خوبی و کامل انجام دهند. اما آنقدر تلاش می‌کنند که موفق می‌شوند زیرا هنوز با معنی دلسردی و ناامیدی آشنا نشده‌اند. اما این مسئله با بالا رفتن سنشان تغییر می‌کند. دچار ترس‌هایی می‌شوند و شروع به مقایسه خودشان با همسالان خود می‌کنند. فشارهای مدرسه و درس‌هایشان هم هست. شما بعنوان والدین آنها باید بطور مداوم تشویقشان کنید که به راهشان ادامه داده، بیشترین تلاششان را به کار گیرند. باید به آنها نشان دهید که چقدر به وجودشان افتخار می‌کنید. وقتی می‌بینید خسته و ناامید شده‌اند، با هدایت و راهنمایی آنها و سوال پرسیدن از آنها به جای ارائه پاسخ سوالاتشان، به آنها کمک کنید. اگر در سن کم پشتکار داشتن را بیاموزند، در بزرگسالی افرادی پرتلاش و سخت‌کوش شده و یاد می‌گیرند که در هر کاری نهایت تلاششان را به کار گیرند.

۱۰. عشق
آخرین مورد که البته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، آموزش شور و عشق به فرزندان است: شور زندگی و عشق به مردم و چیزهایی که از آن لذت می‌برند. بدون عشق آنها زندگی بسیار عادی و رویاهایی معمولی خواهند داشت. عشق مجموعه‌ای از سایر ارزش‌هایی است که در بالا ذکر کردیم زیرا باعث می‌شود هیجان زندگی کردن داشته باشند و آنها را تشویق می‌کند آدم‌های بهتری باشند. با داشتن زندگی سرشار از شور و عشق و اشتیاق و عشق ورزیدن به فرزندانتان به آنها عشق را بیاموزید. برای حتی کوچکترین چیزها اشتیاق نشان دهید. انرژی شما به فرزندانتان منتقل خواهد شد زیرا به این ترتیب می‌بینند که چقدر زندگی فوق‌العاده و عالی است.

ارزش‌های دیگری هم هستند که بچه‌ها باید با آنها آشنا شوند اما اینها ۱۰ مورد از مهمترین ارزش‌های زندگی بودند که برایتان عنوان کردیم. یادتان باشد بچه‌های ما نیاز به راهنمایی ما دارند. ما بعنوان والدین آنها، بزرگترین الگوی آنها به شمار می‌رویم و وقتی خودمان با این ارزش‌ها زندگی کنیم، به آنها کمک خواهیم کرد زندگی خود را به خوبی شکل دهند.
اما بجز این 10 مورد، در زیر مهارت های دیگری را بصورت تیتر وار بیان می کنیم که خوب است به فرزندان خود آموزش دهید:
– گره زدن بند کفش
– شنا
– مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندانها بصورت روزانه
– دوچرخه سواری
– مرتب کردن تخت خواب
– مطالعه پیش از خواب
– آشپزی
– تماشای تلوزیون و بازی های کامپیوتری بصورت متعادل
– استعمال کرم ضد آفتاب
– دوختن دکمه لباس
– گفتن زمان با یک ساعت غیر دیجیتال
– گرفتن بینی با دستمال
– شستن ناحیه تناسلی از سمت جلو به عقب
– اتو کردن لباسها
– انتخاب وعده های غذایی سالم
– تعمیر شیر آبی که چکه میکند
– کنترل خود هنگام عصبانیت
– حل معما
– نقشه خوانی
– احترام گذاردن به بزرگترها
– عذرخواهی بعد از اشتباه
– استفاده از توالت عمومی
– شستن لباسها
– کاشتن گل و درخت
– داشتن اعتماد بنفس
– سخنرانی در یک جمع
– استفاده از وسائط نقلیه عمومی بجای خودروی شخصی
– تمیز کردن بهم ریختگی ها
– خاموش کردن همه لامپها قبل از ترک خانه
– لباس پوشیدن بر طبق مناسبت ها
– خواندن حداقل یک آهنگ بطور صحیح
– رقص
– آموزش نکات ایمنی یک رابطه جنسی بی خطر
– چه زمانی نه بگویند
– سرودن شعر یا غزل
– کسب درآمد مشروع
– پس انداز پول و خرج هوشمندانه
– برقراری تماس چشمی هنگام صحبت با دیگران
– پیدا کردن یک کتاب در کتابخانه
– کادو کردن یک هدیه
– خواندن روزنامه
– زمان گذاشتن برای افراد مستمند
– مستقل بودن و تکیه بر خود
– سرفه و عطسه در دستمال شخصی
– رهبری کردن یک گروه
– آموختن زبان دوم، بخصوص انگلیسی
– سؤال پرسیدن
– نگهداری از کودک
– مدیریت استرس
– تمایز خواسته ها از نیازها
– فن مذاکره و گفتگو
– نوشتن انشاء و مقاله
– جمع، تفریق، ضرب و تقسیم بدون استفاده از ماشین حساب
– کنار آمدن با افرادی که علاقه چندانی به آنها ندارند
– برخورد با اتفاقات دلخراش
– جشن گرفتن و تبریک گفتن به دیگران
– کنار آمدن با ناامیدی و ناکامی در عشق
– تعویض یک لاستیک پنچر
– استفاده از کپسول اطفاء حریق
– پختن کیک
– گوش دادن
– شطرنج

10 precious children should learn

They remain like a sponge . They look and absorb whatever is in their environment , particularly through television and radio stations . Most words and imitate their behavior from their parents or elders are no longer around . Sometimes the words that come out of their mouth will be quite surprised . And when they start school , significant peers and Rahtshan bombing and secure world is turned upside down . But if your children start to learn the 10 most important values ​​can be yourself and live a happy and comfortable .

One . Honesty
Somewhere in the course of growing up , children learn to lie , even though they may not learn it from their parents . TV , other children or even other elders may have caused this type of behavior . They could even be a kind of defense mechanism . Explain to them the importance of honesty and make Mtmynshan professional who is always ready to hear , then they will reach further , especially at times when they have done something wrong . Many of the children or their parents for fear of being beaten screams afraid to share the truth with their parents . Surely they should know the consequences of their bad behavior will always admire it because you had the courage to tell the truth . Most importantly, you need someone to be honest because if you look at them you will learn Bysdaqty .

Two . Respect
Children learn respect from the home and family . If kids see you as a parent how you act respectfully with each other , how they act with their families and others with respect and courtesy , be sure that you lift the model . Children imitate their behavior just like words . Saying words like ” please “, ” please,” ” thank you ” and ” sorry ” in front of them , they will learn to respect and politeness . They also need to teach the body, possessions , opinions and beliefs of others with respect.

Three . Gratitude
We know that life can be and how easily young people can count . The negative points are too busy with their own lives we forget that we are grateful for the positive points . Teach your children to be grateful every day for even the smallest things , little things like the weather or a smile from someone. Teach them to make a living for their families and friends , eat food , clothing , a roof over their heads and they appreciate health . To show them that every day is a blessing from God for them . You can even teach them to prepare a list of the gifts that God has given them . They teach these things to be thankful for everything .

4 . Generosity
We are the world ” I ” live . Me , me, me ! Children who live in such a world , but there is no reason to stay there . Pre-school years , children learn to share . If it needs to be emphasized at home , they will not be difficult . Teach them how to help others do the same kind of generosity and compassion , because they will learn to be generous in their time . When you give to the needy, clothing and food , they also understand that they must be forgiving .

5 . To be specific
Small children are not compatible . Do whatever they want whenever they want , and with whoever they like doing . But the older it is , learn to compare themselves with their peers and see the differences and similarities between them . Might attempt to be consistent with what others have or do , or may not understand why some people are so different from them . Remind your child that a child should have from the very beginning . They have their own individuality that makes them know . They encourage individuals to discover themselves through their interests . Do not compare them to classmates or friends and explain to them that other people are too specific , but not because they are specific to different be dealt with . A child might ask why a person speaks or behaves this way or that way . Tell them why it is different from person to insist on the particular characteristics of that individual . This will help them to embrace differences in people .

6 . Forgiveness
If education is to give children , adults will be better people . May be what people wanted and what they wanted to do bad . This is not something we can keep kids completely against it . But if you learn compassion , love and kindness learn . Grudge them their prisoners and to a higher power is injurious . Would no longer like before in your life, go and have a happy life because of bitterness within them there . Try them know that it ‘s because they have harmed themselves in the depths of his damaged . The only reason that causes harm to others we ask is that we ourselves Khvrdhaym cope with the injuries and damages .

7 . Humor
Life is full of ups and downs . Full of excitement and pain. See guys laughing at every opportunity and in fact should learn from them . They are very easy to go back and usually do not take anything seriously . For them, life is just one big playground . Payat to help your children live life this way of thinking . When you become older it is harder to live with the beginning of school and peer pressure . What makes you laugh or smile just dropping the kids will your relationship with them stronger .

8 . Positive attitude
Having a positive attitude along with excellent humor . Life is so disappointing sometimes as adults we know how easy it may be captured Mnfybafyhay around us . Especially when things do not go as we like and what we are not seeing , are losing faith for a brighter tomorrow . Children should be familiar with the importance of having a positive attitude in life , because , unfortunately, people and events in life they will sometimes lead to disappointment . When this happens, you have a positive attitude , could be gone in life and have faith that life will bring them happiness . Having a positive attitude begins with positive parenting . Demonstrate positive attitudes and behavior on your part is important because you are a child model . If you see the words or the negative behaviors , they will act as vice versa.

9 . Perseverance
None of us are perfect , so perfect could never do anything , especially if it is the first time you try it . Diligently to help children have never been disappointed by the things that they want to continue their efforts . When they are very small things like walking , playing , eating and so on can not perform well and complete . But such efforts are successful because they are not yet familiar with the meaning of despondency and despair . But that will change with increasing age . With their fears , and begin to compare themselves with their peers . Pressures of school and things also. Encourage them constantly that you as parents have their way , the maximum effort to operate. Show them how proud you are to be built . When you are tired and frustrated with their guidance and asking questions rather than providing answers to their questions to help them. If you have the perseverance to learn at a young age , ambitious and hardworking people and adults learn anything best efforts to operate.

10. Love
The last item is of course extremely important , passion and love for children’s education : a passion for life and love for people and the things they enjoy . Without them, life would be very normal and ordinary dreams . Love was mentioned above because of other values ​​that are causing excitement in life and encourage them to be better people . With a life full of passion and love and passion and love to your children learn to love them . Show your enthusiasm for even the smallest things . Your energy will be transferred to the children so they see how wonderful life is excellent.

There are other values ​​that children should be familiar with them, but these 10 were the most important values ​​in life as you have . Remember that our children need our help . We, as parents , we are the largest of their model and the values ​​we live with ourselves , we will help them to shape their lives as well .
But except for these 10 cases , the following additional skills like the title says that it is good to teach your children :
– Tying shoelaces
– Swimming
– Brushing and flossing your teeth daily
– Cycling
– Sort Bed
– Read before bedtime
– Cooking
– Watching TV and playing computer games balance
– Use sunscreen
– Button closure Clothes
– Telling time with a non-digital clock
– Getting a nose with a tissue
– Wash the genital area from front to back
– Ironing clothes
– Choose healthy meals
– Fix a leaking tap water
– Self- control when angry
– Solve the puzzle
– Map Reading
– Respect for elders
– Apologize after mistaken
– Using public toilets
– Laundry
– Planting flowers and trees
– Having confidence.
– Speaking at a gathering
– Use public transportation instead of your car
– Cleaning of disorganization
– Turn off all lamps before leaving the house
– Dress according to the occasion
– Read at least one song correctly
– Dance
– Safety training is a safe sex
– What not to say
– Compose a poem or lyric
– Legitimate Money
– Saving money and spending wisely
– Maintain eye contact when talking with others
– Find a book in the library
– Wrap a Gift
– Reading the newspaper
– Leave Time for poor people
– Independence and self- reliance
– Cough and sneeze into a tissue , personal
– Leading a Group
– Learn a second language , especially English
– Asking questions
– Child Care
– Stress Management
– Distinguish wants from needs
– Negotiation techniques
– Writing essays and articles
– Addition, subtraction , multiplication and division without using calculator
– Dealing with people who do not have much interest in them
– Dealing with traumatic events
– To celebrate and congratulate others
– Coping with frustration and failure in love
– Change a flat tire
– Use a fire extinguisher
– Cake
– Listen
– Chess

Education, teaching children, teaching children, teaching children, love children, love for children, teenagers, childcare, children, child, kids accessories